A Baltimore Police officer stands behind crime scene tape at the scene of a police-involved shooting following a dispatch for a burglary in progress, reported near S. Chester Street and Bank Street in southeast Baltimore. A suspect was shot, while another was taken into custody as investigators pore through evidence. (Karl Merton Ferron/Baltimore Sun)

Plumb për një fjalë goje, malësorët qëllojnë 32 vjeçarin

Një 32 vjecar është plagosur ditën e sotme nga dy vëllezër nga Malësia e Madhe.

Ai është qëlluar me armë zjarri dhe dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit.

I plagosuri është jashtë rrezikutpër jetën ndërkohë që dy vëllezrëit janë shpallur në kërkim.

Njoftimi i policise:

Malësi e Madhe, Shkoder

Informacion Paraprak

Me datë 05.05.2018, në orë 15:00, jemi njoftuar se në fshatin Kamicë, Malësi e Madhe, pas nje konflikti të çastit, është plagosur me armë zjarri shtetasi Y. B, 32 vjeç, banues në fshatin Kamicë, Malësi e Madhe.

Menjëhere janë vënë në lëvizje të gjitha shërbimet e policisë duke rrethuar zonën ku kanë bërë të mundur identifikimin dhe po punohet për kapjen e autorëve, shtetasit L. H 42 vjeç, dhe L. H. 48 vjeç (vellezër).

Shtetasi Y. B, ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, dhe grupi hetimor po punohet për sqarimin e rrethanat të ngjarjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *