Përgatituni, ky është moti gjatë ditëve në vijim

Ditëve të ardhshme mot i ndryshueshëm, priten edhe reshje lokale shiu.

10.05 – Mot kryesisht me vranësira, kohë pas kohe me reshje lokale shiu, mundësi edhe për bubullimë.

11.05 – Mot me vranësira dhe intervale me diell, vende-vende priten edhe riga lokale shiu.

12.05-13.05 – Në fundjavë mot me vranësira dhe diell. Orëve të pasdites priten zhvillime të reshjeve lokale të shiut, me mundësi edhe për bubullimë.

14.05 – Mot me vranësira dhe intervale me diell. Pasdite me të reshura lokale shiu dhe mundësi edhe për bubullimë.

Temperaturat e ajrit gjatë këtyre ditëve do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare. Minimalet do të sillen nga 9C deri në 11C, e ato maksimale nga 20C deri në 22C.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë mesatare nga verilindja 2-7m/s.

Shtypja atmosferike gradualisht do të rritet rreth vlerave normale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *