Lajmet e fundit

Lajmet e Fundit

Lakror me qepë dhe domate, receta tipike e Voskopojës

Karakteristike pë zonën Juglindore të Shqipërisë. Ndërsa kjo recetë vjen nga fshati Voskopojë. I pjekur në saç, shija e lakrorit është e mrekullueshme. PËRBËRËSIT 800 gr miell 2-3 lugë vaj ulliri gjalpë kripë 400 ml ujë 1 kg domate (të prera në kubikë) 2 kokrra qepë PËRGATITJA PËR MBUSHJEN: Skuqim qepën …

Lexo Më Shumë

Powered by keepvid themefull earn money