Një tjetër projekt kushtuar hoxhës Halil Kastrati (Video)

Një tjëtër projekt po i kushtohet nga hoxhës së nderuar Halil Kastrati i cli viteve të fundit është bërë simbol i humanizmit tek gjithë trojet shqiptare pasiqë falë iniciativës së tij po ndërtohen shumë shtëpi, blihen shumë banesa për jetimët dhe personat në nevojë. Iniciativa dhe qëllimi i tij i mirë e bamirës ka bërë që shumë shqiptarë të zgjasin dorën për të ndihmuar, ndërkohë që ky projekt i titulluar ‘Lum vatani që të ka’ është realizuar nga Nusret Kurtishi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *