Lajmet e fundit
Kryefaqja / Sport

Sport

Triku për këtë dimër, shkrini akullin në xhama brenda sekondave

Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli apo ndonjë pajisje tjetër për shkrirje. Videoja që do ta shihni më poshtë nga meteorologu Ken Weathers tregon një zgjidhje të thjeshtë duke përzier ujin me alkool (alkool fërkues) – në një shishe spërkatëse. …

Lexo Më Shumë

U hap Botërori, asnjë gjurmë e Era Istrefit:E ëma tregon arsyen pse nuk performoi?

Gjithçka ka startuar në stadiumi e Moskës “Luzhniki”, ku po mbahet edhe ceremonia madhështore e Botërorit “Rusia 2018”. Mijëra tifozë kanë mbushur shkallët e stadiumit por jo vetëm pasi edhe jashtë stadiumit janë mbledhur me mijëra të tjerë. Por ajo që ka bërë habi është fakti që ceremonia hapëse është bërë nga këngëtari Robin Ulliam dhe sopranoja ruse, Aida Garifullina. Asnjë …

Lexo Më Shumë

Powered by keepvid themefull earn money