Lajmet e fundit
Kryefaqja / Shëndetsi

Shëndetsi

Kanabisi shpëton jetën e dy vjeçares, bëhet fëmija i parë në Britani që shpëtohet nga kjo lloj droge

E vogla Jorja Emerson është bërë fëmija i parë në Britaninë e Madhe e cila është duke u trajtuar me kanabis medicinal.  Prindërit e kanë kohë që dëshpërimisht po kërkojnë një kurë për të voglën e tyre, e cila brenda një dite ka përjetuar deri në 30 sulme epileptike. Kanabisi …

Lexo Më Shumë

16 Infermiere të këtij spitali mbesin shtatëzënë në të njëjtën kohë/Foto

Mund të tingëllojë e çuditshme dhe madje e pabesueshme, por spitali i Arizonës do të përballet me një bum lindjesh, veçse jo për shkak të maternitetit. Kjo pasi 16 infermiere që punojnë në njësinë e njësinë e kujdesit intensiv të Qendrës Mjekësore “Desert Banner” në Mesa, janë shtatzënë. “Nuk kishte …

Lexo Më Shumë

Këto 32 medikamente që po shiten në vendin tonë, dyshohet se janë kancerogjene

32 medikamente për trajtimin e shtypjes së lartë të gjakut dyshohen për shkaktimin e karcinomit planocelular të lëkurës. Medikamentet e dyshuara, që mund të gjenden edhe në Kosovë (të importuara ose të kontrabanduara ) janë: Enelapril, vivace, termikol, korace, telmipres, skopril, iruzid, nebilet, mikardis, prilazid, losar, erinorm, hemokvin, hemopres, irbenida, …

Lexo Më Shumë

72 raste të përdorimit të narkotikëve për 17 ditë, prin Prishtina

Konsumimi i substancave narkotike tek qytetarët në Kosovë vazhdon të jetë i lartë. Pothuajse, çdo ditë Policia njofton për ‘posedim të paautorizuar të substancave narkotike’ nëpër komuna të ndryshme. Që nga 1 nëntori deri me sot janë gjithsej 72 raste ku policia ka konfiskuar substance narkotike tek të dyshuarit. Prej …

Lexo Më Shumë

I ka lyer vetullat me sapun, kur të shihni përse edhe ju do t’i lyeni çdo ditë

Tashmë një kohë në modë janë vetullat e trasha, gjë që kanë qenë të preferuara në vitet shtatëdhjetë të shekullit të kaluar. Atëherë grimerët hollivudianë bënë revolucion, sepse shpikën teknikën, e cila rregullonte vetullat e dendura me ndihmën e vetëm një gjëje- e ajo gjë është sapuni. Pas tretmanëve të …

Lexo Më Shumë

Truk për kaçurrela, ju nevojiten vetëm një shishe plastike dhe tharësja

  Kemi paraqitur trukun i cili do t’ju kursejë para dhe do t’jua lehtësojë rregullimin e flokëve. Shumë femra përdorin rekuizita goxha të shtrenjta për të bërë kaçurrela, mirëpo, ky truk është krejtësisht falas dhe jep rezultate të shkëlqyeshme, transmeton Telegrafi. Artistja e zbukurimit nga Dubai, Huda Kattan, ka zbuluar …

Lexo Më Shumë

Powered by keepvid themefull earn money