Lajmet e fundit
Kryefaqja / Për Fëmijë

Për Fëmijë

ajza 9 vjeçare, mban në krahë vëllain e saj të paralizuar çdo ditë për në shkollë

Vajza 9 vjeç, mbart vëllain e saj me aftësi të kufizuara në shkollë çdo ditë … dhe asnjëherë nuk kanë humbur ndonjë klasë Vëllezërit dhe motrat janë aq afër sa duart dhe këmbët, siç thone te vjetrit. Për nëntë vjeçarin Zhou Dingshuang nga Kina, ajo është fjalë për fjalë duart …

Lexo Më Shumë

“M’u desh të mësoja të hekurosja këmisha që në shkollë fillore”/ Ja si më rriti nëna ime mua…

Kur isha një fëmijë që po rritesha, ishim vetëm unë dhe mami. Kohët ishin të vështira, por ishim të kënaqur dhe të lumtur. Ndërsa rritesha, mami shumë shpesh më jepte të bëja punë që i urreja, detyra të lodhshme si gatimi i darkës dhe bërja e lavatriçe, pastrime… Madje m’u desh …

Lexo Më Shumë

“Dëshira ime…”, ishte tema e hartimit… Fjalët që shkroi ky djalë të ‘këpusin shpirtin’, prind apo mësues qofsh!

Po kontrolloja detyrat e shtëpisë së nxënësve një natë pas darkës. Burri im ishte ulur pranë, duke luajtur “Candy Crush Saga” në telefonin e tij. Papritmas, sytë mu mbushën me lotë. “Pse po qan e dashur?” më pyeti burri. “Dje u kërkova nxënësve të klasës time një hartim me temë, …

Lexo Më Shumë

“Pse më urren dielli?” Njihuni me 5-vjeçaren që nuk del kurrë jashtë (FOTO LAJM)

Shumica e pesëvjeçarëve nuk duan asgjë më shumë se të dalin jashtë me familjen dhe miqtë e tyre dhe të jënë të lirë. Por për Monroe Mills, dalja jashtë mund ta vrasë atë. Monroe, nga Nambucca Heads në veri të Neë South Wales, është alergjik ndaj diellit – dhe është e detyruar të veshë …

Lexo Më Shumë

Powered by keepvid themefull earn money