Lajmet e fundit
Kryefaqja / Mendime

Mendime

Këto 10 gjëra nuk i keni ditur për muajin e Ramazanit

  1 – Nuk është vetëm: “Mos hani ”Është “mos pini” gjithashtu: Myslimanët nuk pinë asnjë gllënjkë ujë nga mëngjesi në mbrëmje. Përveç faktit se nuk duhet të hanë dhe të pinë gjë gjatë gjithë ditës, ata duhet që gjatë kësaj periudhe të heqin dorë nga cigaret dhe marrëdhëniet seksuale. Megjithatë, …

Lexo Më Shumë

Mos e shtyni kot më shumë alarmin “për një sy gjumë” studimi i ri ka të dhëna interesante

Sado gjumë të flini, gjithmonë ndjeheni sikur nuk është mjaftueshëm për ju. Logjikisht, nëse shtypni butonin “snooze”, që shtyn alarmin, për të patur më shumë minuta në dispozicion për të fjetur, supozohet të ngrini nivelin e energjisë apo jo? Sipas disa ekspertëve nëse flinim pas alarmit që kishim vendosur një …

Lexo Më Shumë

Powered by keepvid themefull earn money