Lajmet e fundit
Kryefaqja / Ballina / Vajza që në ditën e saj të diplomimit shkon me armë!

Vajza që në ditën e saj të diplomimit shkon me armë!

Një vajzë që në ditën e saj të diplomimit ka bartur një pushkë, ka ngjallur shumë debat në SHBA -lidhur me liritë personale, protestat e studentëve si dhe privilegjin e të bardhëve.

Kaitlin Bennet e cila diplomoi nga një universitet në Ohio, shkoi në kampus me një pushkë të llojit AR-10 gjysmë-automatike, teksa në duar mbante një kapelë të diplomimit ku shkruhej “eja dhe merre”.

22 vjeçarja më vonë e ka publikuar këtë fotografi duke thënë se po protestonte kundër politikave të universitetit që ndalon bartjen e armëve nga studentët, profesorët dhe të punësuarit brenda universitetit, mirëpo lejon “mysafirët” që të bartin armë (por jo në ndërtesë).

Ajo ka theksuar se në universitetin e saj ishin vrarë katër studentë të paarmatosur në vitin 1970, raporton BBC.

Rreth s.admin

Shikoni Gjithashtu

Gruaja që lindi 44 fëmijë

Një grua nga Uganda me 44 fëmijë, rrëfehet për jetën e saj Njerëzit ndonjëherë nuk …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Powered by keepvid themefull earn money