Tash më janë bër dy të dashur , I dyti e din që nuk kam virgjinitet por…!

Tash më janë bër dy të dashur , I dyti e din që nuk kam virgjinitet por – Jam nje lexuese e rregullt e juaj , deshta edhe un me marr mendime nga ju. Para 2 vitesh u njoftova me nje djal ne rrjete sociale dhe 1 vit ai gjithmon me shkruante , un her e fshija e her e pranoja nuk e kisha aq shum parasysh pastaj kerkoj me dal per her te par me mu dhe un pranova por ne takimin e par me pelqej edhe un atij. Pastaj kem dalur shum shpesh po thuajse gjdo dy dit. Kemi folur per gjithqka por nuk kemi folur per fen . Ai ishte katolik e un muslimane , kur e kuptova kerkova me nderpre lidhjen dhe un nuk deshiroja por ai kembngulte per me dal dhe 1 her me bisedu. Un dola por ma murr mendjen. Un ne familje e kam xhahain tim te martuar me portugeze(katolike) dhe jan te lumtur dhe mendova qe familja sdo te kundershtojn. Ai me ka then se do ta respektojm fen e njerit tjetrit dhe mu mbush mendja. Pas nje viti e humba virgjerin me te . Dhe disa muaj kem qen me te lumturit ,por kuptohet si tek gjdo qift kishte ndonjeher mosmarrveshje por prap pa njerin tjetrin nuk mund te benim. Ne veren e kaluar  un ika ne pushime me familje dhe me te ishim te hidheruar kur ai morri vesh me shkruajti se pse shkova pa e pytur por un mbaja inat. Aty ne pushime nje djal hyri ne bised me familjen time , ai kishe pasur qellim te ket informata per mua. Kur u kthyem ai kishe marr gjdo informat per mua , dhe me takoi ne qytet me foli dhe kerkoj qe te flas me te , por mua nuk me interesonte , pastaj kishte gjetur edhe numrin tim dhe filloj te me shkruaj mu , motres time. Dhe i kishte kerkuar edhe motrav te tij qe flasin me mua. Un pranova te dal me te edhe i tregova gjithqka per djalin qe kam fjetur dhe ai me tha qe nuk i interesonte asgje per te kaluaren time por vetem te jem un me te te fejohemi. Pastaj u pajtuam me te dashurin tim . Tash me jan perzier ndjenjat . Kuptohet me shum e dua te dashurin tim por esht frika se familja sdo me lejojn te jem me te , ndersa ky tjetri nuk me le rehat fare se me thot qe me do shum. Nuk di se qfar te bej kam frik shum , do te doja nje keshill nga ju. Faleminderit per vemendjen tuaj dhe komentet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *