Rikthehet reperi i famshëm shqiptarë, Vedati vjen me “Real & Fake” (Video)

Repi është bërë muzika me e dëgjuar kohëve të fundit duke kaluar të gjitha zhanret tjera! Ky sukses është falë reperëve të talentuar të tregut shqiptarë! Vedat Koqi është ndër reperët më të talentuar shqiptarë i cili ditë më parë nxorri në treg videoprojektin më të ri të tij të titulluar “Real and Fake”!

E kam titulluar kështu sepse muzikës hip hop i kam munguar 2 vite dhe shumë nga hatersat e mi i janë gëzuar këtij mendimi por pas kthimit tim ata kanë mbetë fakë ndërsa unë jam prap i njejti pra i verteti në muzikën hip hopi.

Ky videoprojekt është punuar,aranzhuar,dhe përfunduar nga un dhe shoku im Primitivo! Vedat beatz është pjesë e grupit të mirënjohur NGA, grup në të cilin Vedati është reperi, ka beatmaker, producentë dhe realizues të filmave! Nuk jemi në bifë më askë edhe pse kemi pasur provokime por ne nuk e lëshojmë vetën në nivelin që nuk na përket!

Ata që duan një ditë dhe do i gjejë dissi jonë!

Sot ka pak real repera dhe ne si të tillë mundohemi ti përshtatemi kërkesës së publikut dhe të krijojmë hip hop ku në një të ardhme mund dhe të përfitojme nga puna qe e bëjmë!

Muajin tjetër do e lansojë projektin më të ri të titulluar”Benzo” për shkak të dashnisë që kam për veturën “Mercedes” po ashtu do ketë bashkëpunime brenda labelit tonë pra grupit NGA sepse ne jemi Real dhe nuk e ndrrojmë njeriun tonë për të huajin edhe pse për këtë kemi pasur shum oferta!

Dua ti falemindëroj nga zemra të gjithë ata që e vlersojnë punen time dhe u premtoj që asnjëherë nuk do dëshpërohen në punen time dhe uroj që viti 2018 të jetë vit i sukseseve tona të përbashkëta sepse pa publikun,familjen dhe labelin NGA sdo isha këtu ku jam sot u shpreh Vedat Koqi anëtarë i rep grupit të suksesshëm NGA!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *