Lajmet e fundit
Kryefaqja / Ballina / Qysh me kriju vazo prej balte?

Qysh me kriju vazo prej balte?

Gjërat që nevojiten:

  • baltë që thahet në mënyrë natyrale
  • tëhollues
  • vizore
  • thikë
  • folie plastike
  • objekt në formë cilindri
  • rrëmojsë
  • gërshërë.

1.Vendosni  masën e baltës në një cipërfaqe të rrafshët, dhe rrafshoni me anë të tëholluesit.

2.Me anë të vizores dhe thikës prisni skajet, duke formuar baltën në formë katërkëndshi.

3.Mbështillni objektin në formë cilindri me folie plastike.

4.Mbështillni baltën në cilindër.

5.Prisni pjesët shtesë, dhe bashkoni dy skajet duke i lyer ato në skaje ne ujë, ku uji shërben si ngjitës.

6.Në një copë tjetër të rrafshuar vendoseni cilindrin duke krijuar kështu bazën e vazos.

Njësoj ngjitni me ujë.

7.Lejoni të thahet për 24-48 orë.

 

Rreth s.admin

Shikoni Gjithashtu

Gruaja që lindi 44 fëmijë

Një grua nga Uganda me 44 fëmijë, rrëfehet për jetën e saj Njerëzit ndonjëherë nuk …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Powered by keepvid themefull earn money