Premierë – Cfar dashnie nga Erkan Musliu Foto-Video

Erkan Musliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Erkan Musliu lindi ne Kumanove ku dhe filloi karrieren e tij qysh ne moshe te re merrej me muzike. Ka kenduar ne shum discoteka te njohura si: Grand Palace, La roca, Duplex, Boleros ku dhe punon tanime me sukses te jashtzakonshem. Jeton ne Zurich / Zvicer. Albumin e pare i cili titullohej “Qysh i ri ne gurbet” ne vitin 2000. Pastaj vazhdoi me album te dyte ne vitin 2002 me titull “Kurr”. Erkan Musliu ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Është një nga këngëtarët më të dashur shqipëtar. Vokali brilant që disponon ka bërë të mundur që Erkan Musliu të jetë një ndër këngëtarët më të kërkuar në agengjet familjare. Me zërin e ti unik ai ka udhtuar në gjitha gëzimet familjare në të gjithë trojet Shqiptare dhe diasporë. Erkan Musliu këndo 100% live dhe para sezonit të ngarkuar për fansat e ti ka lansuar nje super projekt. Kënga e re nga artisti në fjal mban titullin “Cfar dashnie“ dhe premieren ekskluzive e ka pasur në youtube ne kanalin muzikor me të madhë shqiptar në ArkivaShqip kanal ky me mbi 2 milion ndjekes.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *