Po ju mar lakmi femrave që dalin e knaqen, e unë e ndij vetën si një skllave se burri mi ka ndalu krejt!

Pju mar lakmi femrav qe dalin e knaqen, e une e ndij veten si nje skllave se burri mi ka ndalu krejt! – Mirmrama a mundeni ta postoni? Anonime ju lutem.. Jam nje vajz 24 vjeqare, jam e martume, por nuk e du, e du kohen me kthy mbrapa, e mu kan me dashurin e vjeter.. Nuk e du per shum arsyje, kan ndodh shum gjera tkqja, kam pas shum vujtje, dhune, fjala ime ska vlejt kurr.. E ndi veten si nje skllav, tu fshi tu kujdes per fmi tu i ba gjth senet e njejta jam lodh.. Po kam qef me ndi veten pak ma e lir, me mujt ndonje her me dal me shoqe, mir skam as shoqe se krejta mi ka ndalu.. I kam vetem 24 vjet, kam nevoj me dal, skam ba kurr sen per veq se gjth me burrin.. Kam qef me dal naj her me hek ket monotoni, nje dark me nje shoqe apo kusherin.. Pju mar lakmi femrav qe dalin e knaqen, e un skam mujt me perjetu at koh, se u tutsha qe jetsha pa burr.. Po burri per hune pot dilke.. Spo muj mo me duru qeshtu, skam mendu se vi ne ket pik. Mire, ama mka ardh rasti me kontaktu dashurin e vjeter, ndoshta ne nje moment vershtirsire e humba kontrollin dhe dojsha me u mbeshet diku.. Po nermal aj me tha qkas mos, si kam guxim tju lajmroj, e kam lan shum keq.. Gjthat me vend.. Aj tha nuk e du njo tmartume.. Un nuk i thash asgje qe aj me u martu me mu po kshtu ma mbylli .. Zdi qka te bej, jam tu nejt me nje person qe ska vler, skam ndjenja per to, ska met kurgjo veq se per hater te fmive.. Aj nuk e don familjen tem.. Po mendja tina ju ka ba qe familja jem e keqe.. Punojm ktu per me dergu para ne Kosov, spo Mundem ma mi duru te gjthat, nuk e ndi veten te vlershme per to.. Familja jeme po thojn e ki perktahjen ton si dush ndaju, ama gjeth vllau dhe baba nuk me mbaj dot tan jeten, si do tja baj me fmi? Kush me merr prap mu ? Oh zot sa keq mos ja bjer kerkujt.. Pse vetem te shqiptart ndodhin kto sene.. Pse nuk mendojn se edhe kta kan motra e mujn mi trajtu motrat ne te njejten menyr si i trajtojn grat.. Per te gjth meshkujt a kishni dhan shanca dyt nje grus te martume? Po mendoj nese u kan e martume a e kishit mar apo duhet mu kan qik.. Qfar mendime kem dhe na oh zot me qka bazohemi me mendim te tjerve, dhe jo qka na thot zemra.. Po mazi jem qesaj kulture dhe tradite po du me dit qka mendojn kta djem..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *