Nusen nuk e mora te virgjër , Dua ti jap fund kësaj martese hatërore dhe…!

Nusen nuk e mora te virgjër , Dua ti jap fund kësaj martese hatërore dhe – Ju lutem dua te mbetem “anonym” Dikur para ca vjetesh e takova nje vajz mjaft te bukur, simpatike dhe e embel. U njoftuam dhe qe nga aty filloi lidhja jon ta quj e hidhur. Dhe me koh filluam te njohim njeri tjetrin un isha i sinqerte ndaj saj por ajo me kishte genjyer me von e kuptova se kishte qen nje loder njerit para mua. Pasi e kerkova nga familja e tyre per nuse ater me tregoi se qe kishte punen me tregoi per nderin qe kishte humbur dhe aty vdiqa.Ah sa veshtir ishte per mua me dhimse shpirti por forcova veten dhe nuk desha ta poshtersoj familjen mos ti humb fama familjes te hesht dhe te martohem me te pasi te gjith e kuptuan dhe me padurim e priten diten e fejeses. U martuam dhe fillova te pij dhe te pij per te harruar se qme ndodhi dhe ashtu i mpit shkoja ne shtepi dhe hidhesha ne shtratin e saj, dhe pas pak ditesh kuptova se ishte shtatezen me tha dote behesh baba prap aty vdiqa per se dyti her lindi femija beri pak vjet por me skam fuqi te qendroj ende me te te jetoj dhe pse asgje sme lidh me me te dua ta shijoj jeten si krejt shoket e mi dhe sdua te jetoj per te tjeret dua ti jap fund kesaj martese haterore ti them nuk ndjej asgje fare njenjat me vdiqen qe ate dit dhe pas pak mu shfaq nje vajz edhe me e bukur mi ringajlli ndjenjat e dashuris me ktheu ne jet e dua shum e dashuroj tej mase dua te jem me te por sdi si tja them si ti tregoj per jeten time frigem se do te me urrej pasi ta kuptoj kam nevoj per mendime si do te kishit vepruar ju nese ishit ne vendin tim

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *