Lajmet e fundit
Kryefaqja / Ballina / Nga viti 2030 robotët do të kenë “emocione të vërteta” (Foto)

Nga viti 2030 robotët do të kenë “emocione të vërteta” (Foto)

Jemi vetëm pak vite larg kur do të evuloj teknologjia e robotëve, të cilët deri në vitin 2033, parashihet që të ndjejnë! Kështu mendon Dr Ian Pearson i cili thekson se jemi vetëm disa vite larg nga robotët që do të kenë “emocione të vërteta”.

Sipas tij popullsia robotike e Tokës do të rritet në 9.4 miliardë në 30 vitet e ardhshme dhe do të kapërcejë njerëzimin deri në vitin 2048. Por kjo mund të ndodhë edhe më herët.

“Sot popullsia globale e robotëve është ndoshta rreth 57 milion. Kjo do të rritet shpejt në të ardhmen e parashikueshme, dhe nga 2048 robotët do të arrijë njerëzimin. Nëse lejojmë përshpejtimin e mundshëm të tregut në prodhimin e tyre, kjo mund të ndodhë që në fillim të vitit 2033”, ka thënë Dr Paterson, nga Universiteti i New York-ut.

 

Rreth s.admin

Shikoni Gjithashtu

Gruaja që lindi 44 fëmijë

Një grua nga Uganda me 44 fëmijë, rrëfehet për jetën e saj Njerëzit ndonjëherë nuk …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Powered by keepvid themefull earn money