Me plumb në qafë, snajperi hero lufton me armikun për 90 minuta (FOTO LAJM)

Një snajper i ushtrisë amerikane mbijetoi mrekullisht pasi u qëllua në qafë dhe vazhdoi duke luftuar me armikun për 90 minuta.
Korrespondenti i Lance Simon Moloney tha se ai ishte gati të vdiste pasi një plumb e goditi atë në fyt gjatë një sulmi me armë zjarri në Afganistan në vitin 2013 gjatë Operacionit Herrick.

Ai tha se kaloi 10 minuta duke u përgatitur për vdekjen derisa një mjek mbërtheu gjakderdhjen dhe e stabilizoi.

Minuta më vonë, ai u kthye duke ndihmuar në shpëtimin e shokëve të tij.

Ai u nderua për guximin e tij duke ndihmuar në shpëtimin e shokëve duke shtypur snajperët e armikut.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *