Mançester Siti hyn në histori, thyen tre rekorde këtë sezon në Premier

Mançester Siti i sezonit 2017-2018 do të hyjë në historinë e  Premier League. Me suksesin e djeshëm ndaj Brajtonin, ku fitoi 3-1, skuadra e trajnerit e Pep Guardiola ka thyer tre rekorde.

Mançester Siti është skuadra që ka grumbulluar më shumë pikë në kampionat, plot 97. Po ashtu, është skuadra me numrin më të lartë të fitoreve në një sezon, 31 të tilla, si dhe numrin më të lartë të golave të shënuar në Premier, 105.

Por nuk përfundon me kaq: me një ndeshje ende për të luajtur, “qytetarët” mund të arrijnë në kuotën e 100 pikëve, nëse fitojnë kundër Southamptonit, tashmë të shpëtuar prej rënies nga kategoria.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *