Lë shtatzënë të dashurën, 9 muaj më pas merr një letër të çuditshme

preg-600x330

Jeta na ofron shumë surpriza. Sigurisht ne kemi bërë planet tona dhe shpesh na dalin. Por shumica e njerëzve e dinë se të papriturat janë pjesë e jetës sonë. Dhe nëse jemi duke folur për jetën tonën dashurore, atëherë do të jetë gjithmonë me të papritura.

Por ajo çfarë i ka ndodhur një italiani, shkruan Brightside, ka shumë pak mundësi që t’i ketë ndodhur ndokujt.

Një burrë i martuar italian kishte një të dashur prej shumë vitesh, e një ditë ajo i thotë se ka mbetur shtatzënë.

Burri i cili nuk donte të prishte reputacionin dhe martesën e tij, i kërkoi asaj që të largohej nga Italia dhe të linde në fshehtësi në shkëmbim të një shume të mirë parash. Gjithashtu ai i premtoi se do i dërgonte asaj herë pas here shuma parash deri kur fëmija të mbushte 18 vjeç.

Gruaja ra dakord dhe i kërkoi të dinte se si donte ai që të informohej për lindje e fëmijës. Ai i thotë që t’i dërgonte një kartolinë kur të kthehej në Itali dhe të shkruante vetëm fjalën “Spageti”.

Pasi kaluan 9 muaj një mbrëmje atë e thërret gruaja dhe i thotë se u ka mbërritur një kartolinë e çuditshme.

Burri merr letrën e pasi lexon ato pak rreshta, fillimisht zverdhet e më pas i bie të fikët.

Në letër shkruhej “Spageti, Spageti, Spageti, Spageti, Spageti. Tre me topa mishi dhe dy pa to. Të lutem dërgo më tepër salcë.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *