EDITORIAL USE ONLY / NO MERCHANDISING Mandatory Credit: Photo by Ken McKay / Rex Features (1875992bc) Aurelien Hayman 'This Morning' TV Programme, London, Britain - 24 Sep 2012 THE BOY WHO CAN'T FORGET - British student Aurelien (20) and Professor Giuliana Mazzoni

Ky është djaloshi që mban mend gjithçka (VIDEO)

A e mbani mend se çfarë keni bërë me 3 prill të vitit 2003? Ose çfarë kohe ka qenë me 27 mars të vitit 2007?

20 Vjeçari, një student britanez i quajtur Aurelien mundet. Ai është nga të paktët njerëz në botë që mahniten shkencëtarët. Ai është në gjendje të rizgjojë kujtimet edhe më të detajuara të jetës së tij.

Ai mend çdo gjë sikur të kishte ndodhur dje.

Aurelien është vënë tetë herë në test botëror për mbamendje nga eksperti i memories, profesori Giuliana Mazzoni.

Shikoni videon më poshtë dhe udhëtoni në misterin e trurit të këtij djaloshi të veçantë.

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *