Kanabisi shpëton jetën e dy vjeçares, bëhet fëmija i parë në Britani që shpëtohet nga kjo lloj droge

E vogla Jorja Emerson është bërë fëmija i parë në Britaninë e Madhe e cila është duke u trajtuar me kanabis medicinal.
 Prindërit e kanë kohë që dëshpërimisht po kërkojnë një kurë për të voglën e tyre, e cila brenda një dite ka përjetuar deri në 30 sulme epileptike.

Kanabisi për përdorim medicinal është bërë i ligjshëm për tu përdorur më 1 nëntor, ani pse mjekët po hezitojnë ende që ta shkruajnë ata në recetat e tyre mjekësore.

Por gjendja e Jorjas është përmirësuar dhe po duket se kanabisi po ndikon, ani pse trajtimi i saj po arrin shifrën e 1000 funtave në muaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *