Lajmet e fundit
Kryefaqja / Ballina / Gruaja 129-vjeçare që nuk ka jetuar asnjë ditë të lumtur! FOTO

Gruaja 129-vjeçare që nuk ka jetuar asnjë ditë të lumtur! FOTO

Një grua nga Çeçenia është ndër më të vjetrat në botë.

Mirëpo, 129- vjeçarja thotë se pavarësisht sa vite ka, ajo nuk ka përjetuar asnjë ditë të lumtur, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’.

Në pasaportën e saj, data e lindjes së saj është 1 qershor 1899. Ndërsa, besohet se është personi mëi vjetër i dokumentuar.

“Është vullneti i Zotit, unë nuk kam bërë asgjë. Kam dëgjuar që njerëzit që jetojnë gjatë janë marrë me sport dhe kanë ngrënë ushqime të veçanta, por unë nuk kam bërë asgjë nga këto. Unë thjesht kam bërë punë të rënda, jam lodhur nga jeta. Jetëgjatësia nuk është dhuratë e Zotit për mua, është ndëshkim”, shprehet 129-vjeçarja.

Gjatë jetës së saj, Koku ka humbur shumë fëmijë, përfshirë një djalë 6-vjeçar. Vajza e fundit që i kishte mbetur vdiq 5 vite më parë, në moshën 104-vjeçare.

Istambulova tha se ajo mbijetoi gjatë Luftës Civile të Rusisë (pas revolucionit bolshevik), Luftës së Dytë Botërore dhe dy luftërave çeçene.

Rreth s.admin

Shikoni Gjithashtu

Gruaja që lindi 44 fëmijë

Një grua nga Uganda me 44 fëmijë, rrëfehet për jetën e saj Njerëzit ndonjëherë nuk …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Powered by keepvid themefull earn money