Edhe nëse tranohem duke punuar ,Prap nusen e dytë e dojnë më shumë dhe…!

Edhe nëse tranohem duke punuar , Prap nusen e dyt e dojnë më shum dhe – Mirmbrema historit e jetes ju pershendes nga zemra ju falenderoj per postimet e juaja gjithmon nga historit e ndryshme ndjej ngushllim edhe un se skam ku te marrim ngushllim e te shprehim me lirshem edhe ni her faleminderit . Historia ime eshte keshtu jam 26 vjeqare e martume qe dy vjet femij nuk kam ende por problemi jan vjerria edhe kunata e dyt qe jan bo per njani tjetrit se kuptoj si ka arrit ti boj per veti ajo vjerrit kur kurr ni kafe sja u kish bo aq analfabete asht sa spo di qysh ta pershkruj me kunaten e madhe me dit qe o ardh nuse sja ka qu mir me mi sun e ka arrit at knaqesi se sjam si ajo e madhja se duroj shum jam e lidhme te Zoti shum edhe zoti ishalla m’ndihmon e kurr smban hor si kur ato… Nejse po tash un jam bo hammall i shpis me pun te shpis e me kreta to ja u bo e nuk mshkrujn kerkund po nejse se un jam vesvese shum skom qef mu dembelav tan kohen tu pastru tan dit nkom to nejt po nuk shkrujn be kerkund nuk shkrujn .kur vjen muhabeti e man ngoj at te dyten to than ajo kshtu ajo ashtu a un e di shum mir se ajo sja nin per kurgjo hiq dhomen e vet vasherr e bon po pse e ka ni fmi e man npllom tdores .. Nafaka Zotit burrin e kom shum tmir e mban me fjal mthot mos ja u ve veshin e kam shum perkrahjen e tij e din qfar i ka prinderit gjeth don me ju fol qe jan gabim po un nuk e lo se sdu un me u bo shkak me u perla aj me prinderit e ti per mu shumicen e rasteve nuk i tregoj kurgjo ppor ka qellu vet nja dy her e i ka ni po prap e kom nal nasht i kom thon zot ka zoti ja u kthen mos ta zgati shum se historit e mia skan fund ishalla kerkuj si ndodh si mu .. Po po du me ju thon te gjitha vjerrave a jan kan nuse naj her? Anonim ju lutem ju pershendes naten e mir postone meni her ju lutem klm

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *