Lajmet e fundit
Kryefaqja / Ballina / Çon dhe merr babanë e verbër nga puna, 5-vjeçares i vjen surpriza e jetës (VIDEO)

Çon dhe merr babanë e verbër nga puna, 5-vjeçares i vjen surpriza e jetës (VIDEO)

Një video që tregon një vajzë pesëvjeçare që ndihmon babanë e saj të verbër duke e cuar në punën e tij, ka shkuar viralisht me mbi dy milion shikime.

Nelson Pepe, i njohur edhe si “Dodong”, punon në një fermë kokosi.

Përkundër aftësisë së kufizuar të tij, ai ende arrit të punojë dhe të ndihmojë familjen e tij të varfër, përcjell albeu.com

Vajza e tij, Jenny, është bërë sytë e tij, ajo e udhëzon atë për të shkuar në fermën kokosit.

Pepe fiton rreth 40 dollarë në një ditë duke rritur rreth 60 pemë të kokosit.

Fondacioni bamirës ABS-CBN pasi pa videon e cila u bë virale vendosi të takonte familejn e vajzës së varfër dhe të paguante shpenzimet e operacionit që babait të vogëlushes t’i kthehej shikimi.

Familja e saj gjithashtu do të zhvendoset në një mjedis më të sigurt për të jetuar

 

Rreth s.admin

Shikoni Gjithashtu

Gruaja që lindi 44 fëmijë

Një grua nga Uganda me 44 fëmijë, rrëfehet për jetën e saj Njerëzit ndonjëherë nuk …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Powered by keepvid themefull earn money