Lajmet e fundit
Kryefaqja / Teknologji

Teknologji

Mësuesja e vlerësonte me notë të ulët, maturanti shqiptar i treti në Ballkan

Lorenc Bushi, maturant te “Petro Nini” fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvilluar në Ohër të Maqedonisë. Lorenciështë nxënës i shkëlqyer, por matematiken e njeh përtej tekstit klasik në shkollë. Historia e suksesit te tij ka një fillim të pazakontë. Mësuesja e matematikës në shkollën 9-vjeçare në Kavajë i vinte …

Lexo Më Shumë

Nëse gjeni një shishe plastike në gomën e makinës tuaj, ikni urgjentisht me vrap!

Autoritetet paralajmërojnë të jeni shumë të kujdesshëm në qoftë se gjeni një shishe plastike krejtësisht të zbrazët pranë makinës tuaj.Zakonisht hajdutët e vendosin atë në rrotën e përparme të automjetit dhe identifikimi nuk është i lehtë, pasi nuk është se ne gjithmonë i kushtojmë shumë vëmendje kur shkojmë për të …

Lexo Më Shumë

Lajmi i Fundit:U zunë për lojën e futbollit, një i mitur goditet me thikë dhe dëmtohet në mushkëri

  Loja e futbollit mund të kishte përfunduar në një tragjedi edhe më të rëndë për një 15-vjeçar nga Saranda, i cili u godit me thikë nga një shok. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, rreth orës 22:00, në fshatin Gjashtë, kur F.O., 15 vjeç, pas një konflikti …

Lexo Më Shumë

Powered by keepvid themefull earn money