Baba jem i tha Burrit tem “Çikën tem nuk ta kom dhan me lujt me to, letrat ti ka bo edhe familjen po ta respekton kështu që…”!

Baba jem i tha Burrit tem “Qiken tem nuk ta kom dhan me lujt me to, letrat ti ka bo edhe familjen po ta respekton kshtu qe…”! – Pershendetje a muni me postu anonym une jam qe ni vjet martume amo ni vjet veq tu vujt une jetoj jasht. Edhe burri jem jeton jasht amo familjen e ka kosov veq mixhen Hallen motren e ka ktu as darsum as kurgjo skam pas as sene skan ble dhe veq kanagjegjin e kam pas me Musik me krejt kurr um kan marr te shpija as musik as kurgjo shum kum kajt diten e dasmes tem me letra me krejt jam kam ba si ka pas as letrat! Na darsmes ja nisen problemet as te Baba jem sum ka lon me shku gjith um perditke kum punu tani ma pak e kum ndrru qytetin ngat mixhes vet e kena banesen qka mos pom thot po thot burrin shum tmir e ki gjith vetin me livdon mu as kurgjo diqka tmir nuk um thot ka pas ni femen prej kosoves ne fb tha shoqe e kam i shkrujta asaj qikes aja ok thot njetin amo muj me mesu e veta kunaten tem tha ajo i kish pelqy burrit ton emnin amo du me kallxu! Tani ja lash unazen e Marteses ne tavolin edhe shkova te Baba burri jem um thirrke sja qela! Me baben tem fola, e burrin tem i ka than qiken nuk ta thash me lujt me to me letra me krejt ti ka bo edhe familjen tone po ta respekton qka hamamin po don ti nuk foli burri jem. Amo tash po sillet shum mir spo muj diqysh me Harru shum merzitshum jam qdo her Kurr don mem puth ja jeki ftyren qdo her kurr don me kap per qafe ja jeki doren shum mir spo sillet amo spo muj mi besu shum kam vujt ni vjet kaniher pom thot kur don mu nda thuj mos u tut shum um ka dhimt si me te ngul diqka ne zemer knej po sillet mir e knej po thot kur don mu nda thuj mos u tut sdi ska me ba.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *