Lajmet e fundit
Kryefaqja / ShowBiz / Artistja shqiptare Tringa Rexhepi, rol kryesor në musical në Kanada

Artistja shqiptare Tringa Rexhepi, rol kryesor në musical në Kanada

Ajo është një artiste e njohur shqiptare jo vetëm shumë dimensionale por edhe mjaft e njohur në Kanada. Tringa Rexhepi ka nisur përgaditjet për musical “Fiddler on the Roof”, kjo shfaqe që do të jetë nga data 29 maj deri më 24 qershor në Kanada. Shqiptarja e famshme ka një ndër rolet kryesore në këtë shfaqe, konkretisht do të luajë Hodel, e ndërsa edhe këtë herë artistja po lakohet mjaft në mediat kanadeze. Deri më tani Tringa është aktorja që ka luajtur më shumë se 25 shfaqe teatrale, TV-shoë, Playes etj, por dimë gjithashtu se shumë shpejt do të vijë edhe me një projekt muzikor në gjuhën angleze.

   

Rreth a redaktor

Shikoni Gjithashtu

Kjo punëtore ndërtimi po çmend të gjithë meshkujt, mësohet arsyeja

Pasi punonjësja 26-vjeçare e ndërtimit, Nicke Lambert u ndalua dhe u fotografua gjatë një dite …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Powered by keepvid themefull earn money