A mund ta besoni?Ja në çfarë banese “të keqe” e të vogël jeton Angela Merkel (Foto)

Kjo është “zonja e hekurt” jo vetëm në Gjermani por edhe në Evropë.

Ajo është kryeministrja me buxhetin më të madh në shifrën prej 10 bilion Eurosh.

Por Ajo banon në katin e IV-tëm në adresën Am Kupfergraben 6 – Berlin në vetëm 80 metra katrorë!

Kaq është e madhe banesa e kancelares Angela Merkel, kryeministres me buxhetin me të madh të shtetit që konsiderohet superfuqi jo vetëm evropiane por edhe botërore, shkruan Botapress.

E hajt pastaj krahasoni 2 shtëpitë (në Lagjen Arbëria dhe në Lagjen Marigona) të kryeministrit tonë Ramush Haradinaj dhe banesën 80 metra katrorë të kancelares Angela Merkel!

 

Për më shumë ja banesa ku jeton Angela Merkel me bashkëshortin prof.Dr. Joachim Sauer!

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *