7 këshilla mode që duhet të dijë çdo grua në moshën 40 vjeçare

 

Nëse në të 20-at dhe 30-at mund të ju lejohet të bëni gabime, në dekadën e katërt të jetës, nuk ju kanë hije këto të fundit.

Keni përvojën e duhur dhe vitet mbi supe që ju kanë mësuar se si duhet të visheni në një event, veshjet që nuk ju shkojnë përshtat formës së trupit apo ngjyrat që ju tregojnë më të madhe.

Nëse ende nuk jeni të sigurta në fushën e modës, më poshtë janë disa sekrete që duhet të dijë çdo grua në këtë periudhë të jetës.

Tregoni shpatullat dhe jo dekoltenë! Një bluzë me jakë V nuk do t’ju tregojë aq seksi sa mund t’ju tregojë një bluzë më shpatulla të zbuluara.

Mos guxoni me ngjyrat, por me format e veshjeve. Bluzat me mëngë të fryra apo deri në brryli do t’a ngrenë outfitin tuaj në një tjetër nivel.

Mos hiqni dorë nga taka, por zëvendësojini ato të lartat me takat “kitten heel”, shkruan Living.al.

Vishni xhinse në ngjyrë të errët.

Investoni në aksesorë që zgjasin në kohë.

 

Rrobaqepësi mund të jetë miku juaj më i mirë, sepse ai do të krijojë veshje që mbulojnë defektet tuaja.

Zgjidhni ngjyrat mbi printet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *